Forum Polonii w Norwich UK , Polish Community in Norwich UK Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypadek a ubezpieczenie-pomoc
Autor Wiadomość
lulek
[Usunięty]

Wysłany: 07-12-2010, 18:00   Wypadek a ubezpieczenie-pomoc

kilka tygodni temu mialem wypadek samochodowy nie z mojej winy
pani wjechala we mnie na rondzie wymuszajac pierszenstwo
nic powaznego sie nie stalo mimo tego moj samochod
zostal zabrany przez ubezpieczyciela do naprawy
Podczas wypadku lekko uszkodzona zostala przednia felga
3 tyg minely, dostaje tel aby odebrac samochod-ja ucieszony
a tutaj ZONK Pani mowi ze musze zaplacic "exceed"
ktory w moim wypadku wynosi 450f
Z jakiej racji ? ja tej pani nie prosilem aby we mnie "pakowala"!
Rozumie jesli wypadek byl z mojej winy ale dlaczego ja cokolwiek
placic jesli wypadek nie byl z mojej winy
Podobno mam zabrac rachunek i wyslac do ubezpieczyciela o zwrot
Czy ktos podobna sytuacje??? Czy po odeslaniu rachunku firma ubezpieczeniowa
stara sie odzyskac te ten wklad od osoby odpowiedzialnej za wypadek???
najlepsze jest to ze trzymali samochod 3 tyg weglug mnie nie bylo zadnych wielkich
zniszczen a w garazu wymieniono lusterko, zderzak, pomalowali drzwi ????? po co???
jestem naprawde wk........
teraz wychodzi na to ze trzeba bylo nawet plicji nie wzywac tylko olac to i odjechac
ehhh

Ferro 
Generał
ferro-webdesign.com

Wysłany: 07-12-2010, 20:01   

Z tego co sie orientuje na exceed zgodziles sie biorac ubezpieczenie na samochod, wiec nikt nie probuje cie wyrolowac tylko poprostu pewnie nie doczytales zanim podpisales. Kazdy rodzaj ubezpieczenia to w pewnym sensie ruletka.

Wysokosc exceed zalezy od Ciebie kiedy wykupujesz ubezpieczenie - im wyzszy exceed tym nizsze miesieczne oplaty za ubezpieczenie (i odwrotnie - im nizsze exceed tym drozsze skladki). Z wysokim exceed jest troche lipa jesli ma sie wypadek - z drugiej strony, jesli uda ci sie wypadkow uniknac to zaoszczedzisz pieniadze, bo placisz nizsze skladki.

Najprosciej zerknac do polisy i zobaczyc co w takich przypadkach sie robi, albo skontaktowac z ubezpieczycielem.

Dodatkowo, nie wiem jak silne bylo to uderzenie, ale przy kolizjach czesto dochodzi do whiplash injuries, ktore sa podstawa do starania sie o odszkodowanie. O ile nie zglosiles sie do szpitala zaraz po wypadku to niestety nic z tego nie bedzie raczej

lulek
[Usunięty]

Wysłany: 07-12-2010, 21:28   

tak jak napisales wszystko sie zgadza i ja wszystko doskonale rozumie
wykupujac ubezpieczenie doskonale wiedzialem ile mnie taka zabawa bedzie kosztowac w razie wypadku Nie sadzilem natomiast iz dziala to rowniez w sytuacji gdy jestem strona poszkodowana mhh
okiem laika moglbym przyniesc szmatke smignac 2 razy i samochod wygladalby jak przed kolizja natomiast experci wymienili lusterko zderzak drzwi pomalowali wiec musi to cos kosztowac prawda?
Co do whiplasha to na "nieszczescie" taie cos wystapilo stad pogotowie wezwane na miejsce oraz sprawa w toku wiec pozyjemy zobaczymy jak narazie komisja lekarska za 3 miesiace uffff
pozostaje czekac
dzieki za wpis kolego

szav 
Moderator

Twoje miasto w Polsce :: szczecin
Wysłany: 07-12-2010, 21:45   

jesli wypadek byl nie z twojej winy nie powinnes placic excess, bo koszty pokrywa ubezpieczalnia winowajcy. jesli winowajca byl nieubezpieczony , wtedy placisz excess i pozywasz winnego do sadu .
aha jesli kaza ci placic excess to wydaje mi sie ze winowajca nie przyznal sie do winy i nizaakceptowal kosztow naprawy.
Ostatnio zmieniony przez szav 07-12-2010, 21:49, w całości zmieniany 3 razy  

norwich.pl 
sierżant

Twoje miasto w Polsce :: zachodniopomorskie
Wysłany: 12-12-2010, 15:59   

Sciemnial ze cie boli czlowieku.bole w kregoslupie,szyji i barku.
Haha jeszcze mozesz jakas kaske wyciagnac.nawet jesli z twojejwiny a co dopiero jesli nie z twojej

Zacznij sam chodzic do lekarza i plakac ze boli.wymysl hobby ktorego juz nie mozesz uprawiac

Pietras 
sierżant

Twoje miasto w Polsce :: Wwa
Wysłany: 29-12-2010, 11:12   

Excees niestety musisz zaplacic, bez wzgledu czy byla to Twoja czy tez owej pani wina. Dziala to tak jak kaucja zwrotna i odzyskasz te pieniadze ale niestety przyjdzie Ci na nie troche poczekac... :( ( Ja na excees zaplacony mimo nie mojej winy czekalem prawie 1,5 roku!!! Zostaje to pozniej wyplacone z ubezpieczenia winowajcy poprzez firme solicitors'ka. Niemily proces wypelniania papierkowej roboty, wydzwaniania, denerwowania sie i czekania... Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu